GÖZ CERRAHİSİ

GÖZ CERRAHİSİ


Karşıyaka veteriner kliniği olarak yurt dışındaki veteriner hekimlikdeki referans noktalardan aldığımız göz cerrahisi eğitimleri ve sahip olduğumuz göz cerrahisinin gerektirdiği tüm modern, medikal ve cerrahi donanım sayesinde hastalarımızın göz hastalıklarının tanısını başarı ile koyup, gerek medikal gerekse cerrahi tedavilerini başarılı şekilde gerçekleştirmekte; İzmirde ve Türkiyede göz cerrahisindeki nadir noktalardan biri olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Kendimizi Veteriner Hekimliğin her alanında olduğu gibi göz hastalıklarının tanısı, medikal tedavisi ve cerrahi tedavisi konularında da geliştirmeye devam etmekteyiz. Bilinmelidir ki; göz hastalıklarında her şeyden önemli olan, hastanın göz ve ya gözlerindeki sorunun ya da sorunlarının tespitinin doğru yapılması yani tanının doğru konulmasıdır. Ancak doğru tanı ile doğru medikal ve/ve ya doğru cerrahi tedaviyi seçebilir ve hastanıza ancak bu şekilde faydalı olabilirsiniz.

Bu sebeptendir ki biz dünyada referans sayılan noktalardan eğitim alıyoruz ve Veteriner Göz hastalık ve tedavilerindeki son çalışma ve gelişmeleri takip edebilmek adına bu eğitimlere ara vermeden devam ediyoruz.

Kliniğimize göz hastalığı şikayeti ile gelen tüm hastalarımız, şikayetleri her ne olursa olsun mutlaka detaylı bir göz muayenesine alınırlar. Doğru tanı için bu olmazsa olmazımızdır.

 

Göz hastalıkları konusunda verdiğimiz hizmetlerden başlıcaları şu şekildedir:

 

  • Detaylı Göz Muayenesi: Gözün çıplak göz ve loop ile muayenesi, göz yaşının kalitesi ve miktarının muayenesi, floresan test ile korneanın muayenesi, dijital oftalmoskop ile retinanın muayenesi, BPI-50 Retinographi cihazı ile retinanın muayenesi, Tonovet plus ile göz tansiyonu varlığının tespiti.
  • Katarakt Cerrahisi ( Veteriner amaçlı Phakoemülsifikasyon cihazı ile )
  • Glakom Cerrahisi
  • İris Cerrahisi
  • Vitrektomi
  • Lens Luxasyonu Cerrahisi
  • Kornea Cerrahisi (Korneal hasarın giderilmesi, Lamellar keratoplasti –kaydırmalı keratoplasti – skleral flap uygulaması – tarsorafi vs. )
  • Göz Kapakları ve Konjiktiva Cerrahisi (entropium, ektropium, harder bezi hipertrofi ve hyper plazisi vs.)

kskvetlogow

Karşıyaka Veteriner Kliniği 2018